Možnosti investovania

Investovanie do zlata a striebra
Sporenie na dôchodok
Sporenie pre Vaše deti
Pomoc pri poisťovaní

Drahé kovy

5 dôvodov prečo investovať do zlata:

 1. ISTOTA A BEZPEČNOSŤ
  Zlato je už tisícročia jedným z najspoľahlivejších spôsobov zachovania hodnoty. Zlato si zvolili ako úradnú rezervu všetky štáty a národné banky na celom svete.
 2. NEZÁVISLOSŤ
  Hodnota vzácnych kovov je nezávislá na vládach a menách jednotlivých krajín, ich produktivite a iných ekonomických a politických faktoroch.
 3. STABILITA
  Aj keď cena vzácnych kovov môže krátkodobo kolísať, ich hodnota zostáva bez ohľadu na roky rastu alebo obdobie krízy, vždy dlhodobo stabilná.
 4. OCHRANA PROTI INFLÁCII
  Množstvo zlata na trhu nie je možné zväčšovať podľa toho, koľko sa tlačí peňazí. Hodnota peňazí na trhu klesá úmerne množstvu ďalších vytlačených bankoviek. Zlato si na rozdiel od peňazí dlhodobo uchováva svoju kúpnu silu a je vhodným zabezpečením proti inflácii.
 5. DOSTUPNOSŤ A LIKVIDITA
  Zlato je možné kedykoľvek zmeniť späť na peniaze kdekoľvek na svete 24 hodín denne. Vlastník množstva menších tehličiek má možnosť predávať ich po častiach.

Vzácne kovy si zabezpečíte:

 • Jednorázovým nákupom
 • Formou pravidelných splátok podľa Vašich možností

Výhody pravidelného investovania

Je možné, že pochybujete, pretože investovanie nie je pre Vás, ale pre bohatých ľudí. Je to len jeden z častých omylov. Máte možnosť investovať formou pravidelných mesačných splátok. Pravidelné investovanie do vzácnych kovov pôsobilo ako účinná zbraň proti jednotlivým poklesom a to aj pri všetkých krízach v minulosti bez ohľadu na dĺžku alebo hĺbku prepadu. Vzácne kovy sa oproti ostatným investičným produktom správajú konzervatívne a nedochádza u nich k takým výrazným poklesom.

Zlato nie je možné žiadnym spôsobom vyrobiť. Dá sa získať len stále náročnejšou a nákladnejšou ťažbou. Zásoba zlata sa v doteraz objavených náleziskách odhaduje len na 18 rokov. Aj z týchto dôvodov prináša zlato svojim majiteľom uplynulých 10 rokov významné zhodnotenie.

Hodnota zlata víťazí nad peňažnou hodnotou

Zlato si dlhodobo uchováva svoju kúpnu silu. Vzácnych kovov sa inflácia, tak ako je to u bankoviek, netýka.

„Kto má zlato, ten má peniaze stále! Papierové peniaze nie sú v extrémnych prípadoch nikým akceptované, zlato je prijímané vždy!"
Sir Alan Greenspan

Zlaté a strieborné mince a tehličky

Zlato je prastaré platidlo. Celé tisícročia sa zlato a striebro používa ako platobný prostriedok. Na rozdiel od papierových peňazí si vzácne kovy dokázali storočia udržať svoju hodnotu. Vo všetkých 194 krajinách sveta je aj v súčasnosti zlato uznávané ako univerzálna mena.

Ako história už veľakrát ukázala, zlato je najlepšou ochranou pred finančnou katastrofou. Môže pomôcť zmierniť dopady spoločenskej alebo hospodárskej krízy. Nákupom vzácnych kovov sa môžete dobre ochrániť pred infláciou, zabezpečiť sa pre budúcnosť alebo ochrániť rodinný majetok pre budúce generácie. 

Webhosting HostCreators | Tvorba web stránok, www.webcreators.sk | Admin